Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

X-KÁČI POČÚVAJÚ – Adam Škrváň a jeho Top7

X-KÁČI POČÚVAJÚ – Adam Škrváň a jeho Top7

Aby na stránke nášho rádia nebola počas semestra nuda, prichádzame so sériou článkov z názvom X-KÁČI POČÚVAJÚ, kde si predstavíme hudobné chúťky členov rádia. Už teraz ti môžeme vyzradiť, že sa máš na čo tešiť, pretože každý z našich členov má iný hudobný vkus a miluje rôzne žánre, dokonca aj tie, o ktorých si možno ešte nikdy nepočul. Prvým v poradí je moderátor a hudobný dramaturg Adam!

Kedže je o Adamovi známe že je milovník Anime a každý týždeň si nenechá ujsť najnovšiu časť svojho obľúbeného seriálu, je jasné že medzi jeho obľúbené piesne budú patriť aj tie z japonskej produkcie. Prvým singlom je J-rocková pieseň „White Light“ od skupiny Superfly.

 

Počas minulého semestra nás neobišiel ani comeback hudobného zoskupenia The Chainsmokers a ich singlov „You Owe Me“ a „Everybody Hates Me“. Záver prvej z menovaných piesní zaujal nejednoho poslucháča a medzi nimi nechýbal ani Adam a preto sa aj táto pieseň dostala na jeho zoznam.

 

Vráťme sa ale späť do Japonska, ktoré určite nebude mať len zastúpenie v podobe jedinej piesne. J-rock je v dnešnej dobe spájaný hlavne so seriálmi žánru Anime a jeho piesne nesú vždy hrdinskú náladu, ktorá dokáže každého diváka nabudiť a priniesť mu ten najlepší zážitok. A presne takto znie aj ďalší song z výberu – „Griletto“ od kapely GARNiDELiA.

 

Byť fanúšikom Anime často znamená aj byť fanúšikom videohier. V redakcii síce medzi skalopevných fanúšikov nepatríme, no sme si istí že nasledujúci titul je z akčnej hry ako vystrihnutý. Jeho názov je „I’d Love to Change the World“ a pochádza z tvorby hudobného zoskupenia Jetta. Pokiaľ máš aj ty pocit že nevieš ku ktorej hre túto pieseň zaradiť, neváhaj sa spýtať Adama, ktorý ti určite bude vedieť odpovedať.

 

Progresívny Rock/Metal sú ďalšími zo žánrov, ktoré v Adamovom hudobnom repertoári nesmú chýbať a preto ďalšou z piesní bude v jeho výbere „Broken Pieces“ v podaní fínskej kapely Apocalyptica

 

Napriek tomu, že každý z nás má v obľube hlavne jeden žáner na ktorý nedá nikdy dopustiť, vždy sa nájde interpret alebo pieseň, ktorá z radu obľúbených piesní vyčnieva. Ak si už niekedy počúval relácie, v ktorých Adam nesmel chýbať, určite si mal možnosť počúvať piesne od slovenského rapera s umeleckým menom Kali! Pieseň „Som rád“  preto vo výbere Top7 nesmie chýbať.

 

Výber ale nesmieme zakončiť nikde inde, ako v Ázií! Tentokrát to ale nebude pieseň spojená s Anime alebo J-rockom. Bude to pieseň z neďaleko ležiacej Južnej Kórey a žánru nazvaného K-Pop v ktorom posledné roky figuruje najmä dievčenské zloženie TWICE a ich miliónové videá na YouTube….neveríš? Tak si pozri videoklip k piesni „Likey“ a presvedč sa, že za tých 280 miliónov zhliadnutí to naozaj stojí 😀

 

Posledná pieseň z výberu Top7 nášho „X-káča“ Adama je za nami, a nám neostáva nič iné iba ti popriať, aby si vydržal do budúceho týždňa, kedy si predstavíme ďalší výber jednoho z našich členov. Bude to opäť nová spleť žánrov, a preto sa máš určite na čo tešiť 😉