Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Tipy na spestrenie voľného času

Tipy na spestrenie voľného času

Ak sa nudíš a trávenie voľného času v baroch, na party alebo doma pri počítači ťa už unavuje, chceš zažiť niečo netypické, tak čítaj ďalej. Predstavíme ti zopár tipov na nezvyčajné aktivity v Žiline, ktorými si osviežiš svoj voľný čas. Odreaguješ sa a načerpáš novú energiu. 

Virtuálna realita

Nechcel by si sa niekedy ocitnúť v nejakom neskutočnom, vyfantazírovanom svete bez hraníc a obmedzení, v ktorom by si bol voľný ako vták?        

Asi ťa teraz milo prekvapím, keď ti oznámim, že je to naozaj možné zažiť, a to priamo v centre Žiliny.  

Virtuálna realita je progresívna technológia, ktorá má moc preniesť ťa mimo realitu. Potrebuješ na to len špeciálne VR okuliare a bezdrôtové ovládače, a tvoj pohyb sa prenesie do virtuálnej reality, kde sa môžeš pohybovať ako chceš. Do virtuálnej reality sa vžiješ tak, že nebudeš vnímať prostredie, v ktorom sa budeš skutočne nachádzať.  

Na výber máš z niekoľkých hier. Pre milovníkov áut je k dispozícií VR simulátor závodného auta, takže si smieš zajazdiť a vychutnať nezvyčajnú jazdu.

Laser game

Laser game je ultramoderná tímová hra, o ktorej sa ti do uší už muselo čo to dostať. Nielenže sa pri Laser game dokonale zabavíš, ale ešte si aj zašportuješ. V aréne sú osvetlené iba prekážky, za ktoré sa budeš skrývať a striehnuť na svojich protihráčov, aby si ich zastrelil skôr ako oni teba. Neboj sa, nie je to skutočná streľba. Zásah je úplne neškodný, pretože vesta, ktorú budeš na sebe mať obsahuje senzory a tie zásahy prijímajú. Vesta je spojená so zbraňou. Za pomoci červeného laseru ňou strieľaš na protihráčov. Hra je bezpečná, adrenalínová a vhodná pre všetky vekové kategórie, vrátane detí od 5 rokov.

Escape from Nautilus

Ak si dobrodruh, tak táto hra je pre teba ako ušitá. Escape from Nautilus alebo aj Escape room je založená na deji populárneho románu Dvadsaťtisíc míľ pod morom od Julesa Verna. Je určená minimálne pre dvoch hráčov a cieľom je uniknúť z ponorky kapitána Nema v časovom rozmedzí 60 minút. Ak sa to dovtedy nepodarí, hra končí.  V Escape from Nautilus budeš hľadať skryté kľúče, kódy a iné veci, ktoré ti pomôžu dostať sa z ponorky skôr, ako sa ponorí do hlbín mora. Okrem toho budeš lúštiť hlavolamy, ktoré overia a ukážu tvoje myslenie, schopnosti a reakcie.

Extreme park

Obľubuješ šport, relax a zábavu? V prípade, že si odpovedal áno, je Extreme park tým správnym miestom pre teba.  Okrem toho, že ťa čaká paintball aréna a športoviská, v ktorých si môžeš vylepšiť kondičku, zbaviť sa nadbytočnej energie či zhodiť nejaké to kilečko, tam nájdeš aj pláže a oddychové zóny určené na rekreáciu. Keby si po tom všetkom dostal hlad, k dispozícií máš reštauráciu, kde sa môžeš dosýta najesť. Opusti na chvíľu stereotyp. Odreaguj sa a naber nové sily v Extreme parku.

Existuje množstvo aktivít, ktoré by si mohol cez voľný čas realizovať. Ak sme ťa týmto výberom oslovili, tak neváhaj a šup tam.