Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

The Miženko Brothers – dychovkári zo Smoly a Hrušiek a ich „MURENA“

The Miženko Brothers – dychovkári zo Smoly a Hrušiek a ich „MURENA“

Videosingel Murena je ďalší hudobný počin nového projektu bratov Miženkovcov pôsobiacich v kapele Smola a Hrušky. Ide v poradí už o tretiu skladbu, ktorú nahrávali v domácom štúdiu Smola a Hrušky        a  finálny master doladili u Pavla Fecika v Recording Studio 11.11. Skladba dostala aj zaujímavý vizuál v podobe klipu, ktorý natáčali tak ako aj predošlé, v spolupráci s talentovaným filmárskym teamom Lexis Production.

Projekt The Miženko Brothers vznikol v roku 2016. Formáciu tvoria bratia Jahn a Matúš Miženkovci, ktorí si popri pôsobeniu v kapele Smola s Hrušky vytvorili vlastný projekt, kde prizvali aj svojho najmladšieho člena rodiny Jakuba. V skladbách chcú prezentovať svoj pohľad na svet a priniesť svoju autorskú hudobnú tvorbu, kde miešajú štýly ako sú funky, rap, punkska. Vydali 3 videosingle – Moja vec feat. Boms, Ľudia a aktuálnu novinku MURENA.

„Táto punková vec je o poopičných stavoch a spomienkou na naše staré časy, keď sme žili istý čas v Spišskej Novej Vsi a stretávali sa s naším kamarátom a punkáčom Ľubom Bašistom, ktorý tvrdil, že keď vypiješ a pomiešaš veľké množstvo alkoholu, vtedy príde Murena, doštípe ťa a si potom taký malátny. Časom to prejde, ale niekedy to trvá aj niekoľko dní. Prišlo nám to ako zaujímavý nápad na zhudobnenie. Radi na tie časy spomíname a tento song nám to bude pripomínať už navždy. Pri nahrávaní prvého dema skladby Murena sme zažívali podobné chvíle. S Matúšom sme stáli oproti sebe a nahrávali na jeden mikrofón nejaké pokriky, ktoré sa objavujú na konci klipu ako nejaké outro. Dôvod nášho smiechu bol,  že mi Matúš ukazoval, že mi smrdí z úst ako po riadnej opici a pritom on bol na tom rovnako. Chytili sme také záchvaty smiechu až nám tiekli slzy“, opisuje atmosféru vzniku a nahrávania skladby Jahn Miženko.

 

Zdroj: Smola a Hrušky