Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Rapper Lipo a jeho nový singel „Svoboda“ zaujmú určite aj teba

Rapper Lipo a jeho nový singel „Svoboda“ zaujmú určite aj teba

Po niekoľkých úspešných singloch rapper Lipo znovu pripomína svoj aprílový album Lyrika. V piesni Svoboda, ktorá práve mieri do rádiového éteru, mu sekunduje spevák Marcell z indie-rockovej skupiny No Distance Paradise. Letne poňatý videoklip režiséra Ondřeja Kudyna predstavuje dojemný príbeh malého chlapca, ktorý sa snaží prekonať svoj handicap.

Singel vyniká sviežim energickým zvukom, ktorý mu dal ODD, producent celého albumu Lyrika, obsahujúceho ako niekoľko výrazných rádiových hitov, tak aj rad Lipových intímnych osobných výpovedí. Do pozitívnej nálady skladby zapadá aj naliehavý hlas Marcella, speváka skupiny No Distance Paradise. Ten v refréne spieva o nádeji a o tom, že človek nakoniec vie byť silnejší ako búrka, ktorá ho v živote stretáva.

O textovom námete Lipo povedal: „Niekto by asi mohol povedať, že sa jedná o motivačný song. Ja ale toto pomenovanie veľmi nemám rád, ale je fakt, že je hlavne o sile vôle a o nádeji na zmenu. Každý sme niekedy stáli nad priepasťou, každý sme čelili nepríjemným výzvam a problémom. Pri jeho písaní som si kládol otázku, ako je možné pomôcť človeku, ktorému je v danej chvíli naozaj zle, ktorý sa cíti byť na všetko sám. A je jedno, či ho trápi vážny handicap alebo depresie. Moje úvahy sa stále prikláňali k princípu vôle ako hlavnému princípu, kvôli ktorému ideme životom stále ďalej.“

Jeho tretí radový album Lyrika vyšiel v apríli a dočkal sa kladného prijatia fanúšikov aj odbornej verejnosti. Videoklip k zatiaľ najúspešnejšiemu singlu z nej, duetu Štěstí s Debbi, má na YouTube už cez 3,5 miliónov zhliadnutí. Na jar vydané video k country-rapovému hitu Ve vzpomínkách sa za krátku dobu dočkalo 1,2m videní. Dá sa očakávať, že práve vydaný singel Svoboda pôjde v ich šľapajach.

FB LIPO

IG lipobpm

Zdroj: Universal Music