Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Rádio rallye 2019

Rádio rallye 2019

Naše Rádio X bolo v dňoch 3. – 7.4.2019 súčasťou 15. ročníka medzinárodnej súťaže internátnych rádií Rádio rallye 2019, ktorá sa uskutočnila v Bratislave. Súťaž bola zameraná na  tvorbu a vysielanie IRŠ, čo sú internátne rozhlasové  štúdiá na vysokých školách. Súťaž, okrem iného, spočíva aj v tom, že si človek na vlastnej koži vyskúša na čo má. Zároveň sa môže zviditeľniť a v budúcnosti dokonca aj uplatniť. Mnohým členom IRŠ súťaž zmenila život tým, že dnes už pracujú v slovenských rádiách, či televízií.

Rádio rallye sa koná každý rok v inom meste a zúčastňuje sa jej viac ako 200 ľudí. Porota pozostáva z členov Slovenského rozhlasu, FUN rádia, Českého rozhlasu, Expresu a  Rádia Jemné. Okrem toho boli aj rôzne workshopy, napríklad workshop šéfredaktorky FUN rádia Kataríny “Kavy” Vargovej alebo bývalého člena IRŠ Gabriela Žifčáka.

Atmosféra súťaže bola uvoľnená a priateľská. Všetky rádia sme si navzájom priali, čo je vidieť aj na hodnotení rádií.

Do súťaže bolo zapojených desať univerzitných rádií v rámci Slovenska a Česka, vrátane nás, ktoré sa o výhru pokúšali so 145 nahrávkami.

Napriek tomu sme spolu s IRŠ Rapeš obsadili popredné miesta. IRŠ Rapeš získalo 1. miesto a naše Rádio X sa tešilo zo strieborného 2. miesta.

 

V kategórií nahrávka roka figurovali až štyri nahrávky Rádia X a najvyššie sme sa umiestili na 3.mieste.

Rádio X dosiahlo v hodnotení rádií  5 prvých miest, 2 druhé miesta a 3 tretie miesta. V hodnotení poroty sa naše rádio tešilo zo 4 prvých miest, 2 druhých miest a 1 tretieho miesta. Zo súťaže sme si odniesli vcelku 11 diplomov a kopec zábavy. Súčasťou Rádia rallye 2019 boli aj dve veľmi zaujímavé exkurzie do RTVS a FUN rádia, z ktorých sme si vzali mnoho zážitkov a poznatkov, a na vlastné oči sme videli, ako to v skutočnej televízií a rádiu prebieha.

Tešíme sa na Rádio rallye 2020!