Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia

Poznáš to, keď sa druhého januára dospí opica a iné tvory, každá posilka zlyháva na nedostatok skriniek v šatni. Už vstupom do posilky sa ti ťažšie dýcha pre vzduch preplnený toľkými novoročnými sľubmi, nadšeniami, odhodlaniami tento krát znovu nezlyhať. Ale vieš aj to, že koncom januára všetko prejde a vráti sa to do starých koľají a ty si povieš čo sa stalo?

Kam znovu zmyzli všetci tí ktorý nabehli v najdrahšom fitness oblečení ešte s visačkou na krku, priam horúcou pernamentkou v ruke s odhodlaním byť v lete v životnej forme s pekáčom buchiet na bruchu?

Približne 4 týždne trvá, kým začnete na sebe badať prvé zmeny vy, a 8 týždňov kým si to všimne aj okolitý svet.

december vs januar vo fitku
December vs. Január vo fitku

Ak chceš mať vyšportované telo, nie je to záležitosť mesiaca, dvoch. Dôležitú úlohu tu hrá správny životný štýl a sebadisciplína. Koľko času tomu obetuješ, toľko získaš. Ľudský organizmus je zložitý systém, ale odvďačí sa ti ak sa k tomu postavíš správne. Čas je nevyhnutný. Tvoje telo bude reagovať na tréningové podnety vždy, no dávaj si pozor že sa rýchlo prispôsobuje, preto meň zvýšenú záťaž, tým budeš budovať a posilňovať svalstvo, a v drvivej väčšine spaľovať tuk z natlačených sviatkových zásob.

Ver že keď budeš toto robiť každý tréning, zmeny prídu. Sú príliš malé na to, aby ich bolo vidno už za mesiac, dva, ale podstatné je že sa v tvojom tele dejú.

Rady k dosiahnutiu cielu

Centimeter bokom, váhu pod posteľ

Odlož váhu pod posteľ. Každodenné váženie môže prísť do štádia demotivácie a to predsa nechceš. Zmeny na tele nebudú viditelné zo dňa na deň, ale tvoj organizmus pracuje na tom aby sa stali skutočnosťou. Či chceš schudnúť,  alebo nabrať svalovú hmotu, neštuduj sa každý deň pred zrkadlom, ver že prídu. Je to pre teba nový životný štýl, tak never tomu keď váha neukazuje o kilo menej alebo viac. Zmeny v tvojom tele existujú, dôveruj mu.

Trpezlivosť

Ak si myslíš že po dosiahnutí tvojho ciela znova sadneš pred telku, začneš sa vyvaľovať ako predtým, napchávať sa sladkosťami a myslieť si že to telo na ktorom si drel ti ostane do konca života, neostane. Omyl. Ak chceš byť kulturista, musíš trénovať a držať stravu ako kulturista. Ak chceš mať krásne telo ako fitnesska, musíš tak žiť. Jedine tak to dokážeš ak sa toto všetko stane tvojím životným štýlom, niečim čo ťa baví a budeš preto robiť všetkokaždý deň.

Všetko je len na tebe, v tvojej hlave

Toľko koľko obetuješ, toľko dostaneš. Netrénuješ len telon, aj hlavu. Mysel nesmieš podceňovať, je to silná zbraň. Vylúč všetky pochybnosti a negativizmus. Zo svojho slovníka rovno vylúč slová ako nedá sa to, nejde to. Všetko ide, len treba chcieť. Zbabelec do toho nepôjde, slaboch to vzdá už po prvom tréningu, a víťaz to dotiahne až do konca. Buď aj ty víťaz. Ukáž sebe čo sa v tebe nachádza.

Pred prvým vstupom do posilky, ego nechaj pred dverami. Každý raz robí nejaký prvý krok. Nehanbi sa spýtať, nikto vyučený z neba nespadol. Vždy sa nájde niekto kto ti poradí. Nechoď to toho ako frajer, môžeš sa zraniť a to nechceš inak už na úvod si všetko znechutíš. Osvoj si techniku, začni cviky s vlastnou váhou tela, ver že aj potom príde vytúžená “svalovica” a pocit pre každého že dobre zacvičil. No nie vždy je “svalovica” znamenie dobrého cvičenia, ale práve pre teba na začiatok to bude odmena za dobré a správne zničenie tela!

Takže? Už si prišiel na to aké sú tvoje ciele pre tento rok? Začneš nový život? Je len na tebe ako sa rozhodneš, ale ver že takto o rok si povieš, bolo to dobré rozhodnutie, a vnútorne si podakuješ.