Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Najlepší rečníci z Toastmasters Slovakia si na FRIčke zmerajú sily!

Najlepší rečníci z Toastmasters Slovakia si na FRIčke zmerajú sily!

Už o pár dní sa v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity uskutoční podujatie, ktoré by si nemal nechať ujsť nikto, kto sa zaujíma o umenie rečnenia a slovný prejav. V sobotu 24. marca prebehne súťaž najlepších rečníkov spomedzi 13 klubov Toastmasters na Slovensku.

Toastmasters je nezisková organizácia zameraná na rozvoj komunikačných a prezentačných zručností. Bola založená v roku 1924 a odvtedy sa rozšírila do 142 krajín po celkom svete, pričom dnes má viac ako 16 000 klubov a 345 000 členov. Členovia Toastmasters každoročne organizujú rečnícke súťaže, v ktorých si zmerajú sily najlepší rečníci z každého lokálneho klubu z celého Slovenska v štyroch kategóriách (pripravené reči, hodnotenia prejavu, improvizácia a humorné reči).

Tento rok je hostiteľom jarného podujatia klub Toastmasters Žilina a na organizáciu tohto podujatia si vybrali alma mater niektorých svojich členov – Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Súťaž sa bude konať v priestoroch prednáškovej miestnosti RC 009 Fakulty riadenia a informatiky a rečníci z celého Slovenska si zmerajú sily v kategóriách: „Pripravené reči“ a „Hodnotenie“. Najlepší súťažiaci postupujú do medzinárodného kola, ktoré sa bude konať až v Kyjeve.

Na súťaž sa môže pozrieť každý, kto má záujem vidieť unikátnu rečnícku súťaž celoslovenského formátu. Dostanete možnosť spoznať množstvo zaujímavých ľudí a užiť si skvelú atmosféru.

Ak máte záujem zúčastniť sa tejto súťaže ako divák, stačí prísť v sobotu 24.3.2018 na Fakultu riadenia a informatiky. Súťaž sa začne o 10:00, tak je potrebné dostaviť sa s dostatočným predstihom. Divákom je dostupné bezplatné parkovisko pri priestoroch Fakulty riadenia a informatiky. Fakulta sa nachádza asi 5 minút pešej chôdze od zastávky MHD s názvom „Fatranská“ smerom na Lesopark Chrasť a následne popri ceste hore kopcom.

Čo: Toastmasters Slovakia Spring  Conference

Kde: Fakulta riadenia a informatiky, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina

Kedy: 24. marec, 2018, o 10:00

Organizátor súťaže
Ing. Lenka Tarábková
Viceprezident pre vzdelávanie
Toastmasters Žilina
0950 732 400
lenkatarabkova@gmail.com