Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Michaela Husárová alias M.U.S

Michaela Husárová alias M.U.S

Michaela Husárová je slovenská talentovaná speváčka a skladateľka, ktorú môžeš poznať aj pod pseudonymom M.U.S. Nedávno vystúpila v šou The Voice, kde svojím hlasom očarila všetkých štyroch koučov. Táto slečna s obrovským potenciálom dovolila, aby sme ju vyspovedali.

Možeš nám prezradiť, odkedy sa spevu venuješ a ako si sa k nemu dostala?
Spevu sa venujem od malička. So svojou prababkou som sedávala na rodinných schodoch a spievali sme spolu ľudové piesne. Počas škôlky a tiež základnej školy som sa zúčastňovala súťaží. Vtedy som to, ale nemala v pláne nejak rozvíjať, až kým som sa nerozhodla prihlásiť na gitaru. Chcela som skúsiť aj spev, ale jedna pani učiteľka, ktorá vyučovala klasický spev mi vtedy povedala, že nemám na spievanie hlas. Viedlo to k tomu, že som nejaký čas nespievala a venovala sa iba gitare. Neskôr si ma na tej istej umeleckej škole všimla iná učiteľka, keď som si počas hry na gitare spievala. Tak ma začala učiť spev.  Nasledovali vystúpenia v rámci umeleckej školy. Neskôr som sa pridala k jednej kapele, z ktorej som odišla, pretože som sa rozhodla ísť študovať na vysokú školu do Bratislavy. Hudbu som brala ako svoje hobby. Potajme som ale dúfala, že by som sa tým mohla raz aj reálne živiť.

Aký hudobný žáner tvoríš?
Neviem presne nazvať žáner, ktorý tvorím. Je to zmes soulu, RnB a tiež sú tam prvky popu. Momentálne pracujeme na albume, ktorý bude vydaný v máji alebo v júni tohto roku. V ňom bude zakomponovaná aj elektronika. Povedala by som, že je to taký mix toho, čo sa mi páči a toho, čo som schopná s producentom vytvoriť a vyprodukovať.

Okrem toho, že spievaš tak si vlastné piesne aj skladáš. O akej téme najčastejšie píšeš?
Áno, skladám si aj vlastné piesne. Väčšinou píšem o láske a o veciach, ktoré som prežila a nejakým spôsobom ma trápia. Potrebujem sa z toho vypísať.

Vieme o tebe, že máš aj vlastnú kapelu. Mohla by si nám o nej niečo prezradiť?
Áno, mám. Jedna kapela je coverová. Chodievame hrať na rôzne firemné akcie. Vlastne tam, kde si nás niekto vyžiada. A po vydaní albumu mám v pláne založiť kapelu, s ktorou budeme hrávať iba vlastné piesne. Momentálne je to však vo fáze príprav, a teda je to niečo, na čo by som sa chcela v najbližších mesiacoch najviac sústrediť.

Koncerty a práca. Ako to kombinuješ?
Viem si prispôsobiť pracovný čas. Okrem toho, koncerty sú večer, takže sa to dá vykryť. Keďže teraz robím na albume, tak na to potrebujem viac času a pokoja. Niekedy je ťažké skĺbiť tvorbu albumu s prácou. Chodím tam aj tam a spávam tak tri hodiny. Nevadí mi to, pretože tvoriť hudbu ma napĺňa a cítim sa absolútne spokojne a šťastne v tomto mojom životnom období.

 

Pred pár dňami sme ťa mohli vidieť v súťaži The Voice, kde si spievala pieseň Rolling In The Deep od Adele. Otočili sa ti všetci kouči. Aký to bol pocit a čo potom nasledovalo?
Bol to samozrejme úžasný pocit. Súťaž som brala na jednej strane ako výzvu, a na druhej som chcela svoju muziku dostať viac medzi ľudí. Po postupe nasledovali gratulácie, rozhovory a ďalšie následnosti.

 

Koho si si vybrala za kouča?
Vybrala som si Janu Kirschner, pretože mi je štýlovo aj ľudsky najbližšia. A jej manžel je producentom kapely Moloko, ktorá patrí medzi moje obľúbené kapely.

Mohla by si v skratke opísať priebeh účinkovania v súťaži?
Prihlásila som sa sama na základe silného odporúčania mojich kamarátov. Potom nasledovalo pár mesiacov kastingov. Počas nakrúcania sme tam boli skoro celý deň. Sprevádzala ma mama a jej najlepšia kamarátka. Cítila som obrovskú nervozitu, aj keď som mala za sebou odohraných množstvo koncertov a reálne to pre mňa nebola úplne nová situácia. Našťastie to dopadlo dobre a veľmi sa z toho teším.

Aká je podľa teba situácia v hudobnom priemysle na Slovensku? Prevláda súťaživosť alebo si hudobníci skôr prajú a pomáhajú?
Neviem to úplne zhodnotiť. Vzhľadom na to, že sa pohybujem skôr v alternatívnejších a menej známych kruhoch. Každopádne si myslím, že to funguje tak ako v normálnom živote. Proste niektorí ľudia si sadnú a iní zas ni e. Podľa mňa, ak niekoho požiadate o pomoc, tak pomôže, minimálne aspoň poradí. No na takom malom trhu ako je Slovensko musí byť človek priebojný, cieľavedomý, ísť si za svojím a neočakávať, že mu niekto pomôže. Treba na sebe pracovať a spoliehať sa v prvom rade len na seba.

Čo ti taký kariérny postup a sláva priniesli a naopak, čo vzali?
Je príjemný pocit, keď človek vidí výsledky svojej práce. Na druhej strane si nemyslím, že by som bola slávna a veľa ľudí ma poznalo. Možno ma len registrujú v tom, že robím hudbu. Určite sa však neradím medzi nejaké extrémne známe osobnosti. Ani mi to v živote nechýba. Je to však súčasť hudobného priemyslu, v ktorom sa pohybujem a chcem pracovať. Ktovie, čo budúcnosť prinesie. Ale keď ma budú ľudia spoznávať na základe toho, že sa im moja hudba páči, tak budem nesmierne rada.