Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Letná univerziáda 2020 na Žilinskej univerzite

Letná univerziáda 2020 na Žilinskej univerzite

Organizátorom Letnej univerziády Slovenskej republiky sa v dňoch 25.-28. mája 2020 stane Žilinská univerzita v Žiline.
Ak patríš medzi horlivých fanúšikov športu, nenechaj si ujsť toto významné podujatie vysokoškolákov. Bezpochyby sa máš na čo tešiť.

Na posledných dvoch univerziádach sa UNIZA radovala z nadobudnutých úspechov. V roku 2016 si z Letnej univerziády SR odniesla 1 krát zlato, 2 krát striebro a 1 krát bronz. Na Zimnej univerziáde SR získala pre zmenu 3 krát zlato, 1 krát striebro a 4 krát bronz.

Na Letnej univerziáde SR sa bude súťažiť v nasledovných disciplínach:

Atletika

Basketbal

3×3 basketbal

Cyklistika

Futbal

Lukostreľba

Orientačný beh

Plávanie

Plážový volejbal

Silový trojboj

Šach

Šerm

Športový aerobik

Tenis

Volejbal

Disciplíny budú realizované väčšinou v objektoch UNIZA, akými sú napríklad multifunkčné ihrisko na Veľkom Diele, telocvičňa T-1 alebo Športové centrum v Stará Menze.

Zúčastniť by sa malo 700 športovcov, vrátane členov realizačných tímov a reprezentantov SR v jednotlivých športoch.
Zapojiť sa môžu denní aj externí študenti v ktorejkoľvek forme štúdia, či už bakalárskej, magisterskej alebo doktorandskej. Taktiež absolventi vysokoškolského štúdia, ktorí sú rok po ukončení a ich vek nepresahuje 28 rokov. Okrem nich sa môžu angažovať aj zahraniční študenti študujúci na vysokých školách v SR a žiaci stredných škôl v maturitnom ročníku.

Víťazné družstvo sa bude pýšiť titulom ,,Víťaz Letnej univerziády Slovenskej republiky.“ Prvé tri miesta budú odmenené medailami a pohármi. ,,Cena prezidenta Slovenskej asociácie univerzitného športu“ bude udelená najúspešnejšej univerzite.

,,Je nám potešením, že budeme organizovať takú významnú športovú udalosť, akou je letná univerziáda. Niektoré aktivity pre zabezpečenie plynulého chodu tejto akcie sme už rozbehli, viaceré momentálne rozbiehame. Na našej univerzite máme športovcov, ktorí sa zúčastňujú celoslovenských súťaží, viacerí z nich sa umiestňujú na popredných miestach a tešia sa na súťaženie počas letnej univerziády,“ zhodnotil doc. Ing. Vladimír Konečný, PhD., prvý prorektor Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA).

Zdroj informácií: Ing. Martina Slavíková, Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing (UNIZA).