Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

DarkSide laser aréna – naša skúsenosť

DarkSide laser aréna – naša skúsenosť

Isto si nejedno poobedie premýšľal, čo so svojim voľným časom. Áno, viem, možností je veľa a niekoľko z nich máš možno hneď naliatych pred sebou ale skúsil si hľadať aj niečo nezvyčajné?

Žilina je mesto, ktoré ponúka pre študentov množstvo možností a myslím si, že každý si tu príde na svoje.

V tomto článku by som ti chcela priblížiť laser arénu, ktorá sídli na Hlinách v bývalých priestoroch ULaLa a ide o DarkSide laser arénu. Ako členovia Rádia X sme mali možnosť vyskúšať hru a tu je náš názor.

Hneď po príchode sme zistili, že to nie sú tie priestory ktoré si pamätáme. Hudba a temné uličky nás zaujali hneď ako sme vošli a nejeden z nás by zaklamal keby povie, že nemal pocit strachu. Ale ako sa vraví na konci každého tunela je svetlo a tak to aj bolo. Bol tam malý bar, ktorý si hneď získal našu pozornosť. Skvelé pivko, príjemné prostredie a obsluha ti zabezpečia to správne naladenie na hru.

Pred začatím hry sme získali presné inštrukcie a rozdelili sa do tímov. Je dobré voliť svoj tím takticky a nebáť sa hry. Veď predsa môžeš poraziť svojho spolužiaka, šéfa alebo kamaráta a čo je lepší pocit ako víťazstvo? Samozrejme, v tvojom víťazstve ti bráni obrovský priestor plný skrýš, prehybov, panelov, plotov a nepojazdného auta. Niektorí sme mali pocit, že počas úvodných minút doslova nevieme čo so sebou a potrebovali sme sa najmä zorientovať.  Všetky prekážky spolu dokonale vytvárajú tajomné prostredie ktoré je dotvorené hudbou, ktorú si sám môžeš zvoliť. Táto hra nie je len o víťazstve. Sú tu dôležitejšie iné faktory ako spolupráca, vytvorenie stratégie a najmä chuť zabaviť sa. Máš na výber z niekoľkých herných módov, zvukových režimov a tvoji doterajší kamaráti sa menia počas hry na nepriateľov, nesmrteľných bojovníkov a špehov.

V mene Rádia X by sme celú hru zhodnotili na výbornú. Či už sa to týka samotnej atmosféry, priestorov, obsluhy alebo hry. Vydali sme pri tejto hre zo seba maximum a strihli sme si aj slušné kardio.  DarkSide je jedinečná svojou kreativitou, tým aká je zábavná a hlavne vytvára skvelé príležitosti na trávenie voľného času.

Osobne si myslíme, že je jednou z najlepších volieb na zábavu v Žiline. Kto nevyskúša nevie, ten čo vyskúšal sa tam vráti.

Pokojne si pozri aj krátke video, ktoré sme počas hry natočili: