Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Aprílová nádielka kultúry

Aprílová nádielka kultúry

Často rozmýšľaš, čo s voľným časom počas večerov trávených či už na internáte, alebo niekde inde? Mesiac apríl je bohatý na množstvo zmien a taktiež rovnako rozmanitý je aj aprílový program Mestského Divadla v Žiline.

Čo ťa čaká tento mesiac?

Každý mesiac má divadlo pripravených množstvo predstavení a koncertov a my sme vybrali tie najzaujímavejšie, ktoré máte možnosť zahliadnuť tento mesiac, preto určite navštív stránky divadla, kde sa dozvieš ešte viac, rezervuj lístky a uži si príjemný večer.

Triedny nepriateľ – vzbura študentov proti učiteľovi nemčiny

Hlavnú pozornosť sme venovali premiére inscenácií hry Triedny nepriateľ. Námet hry je postavený na vzbure študentov maturitnej triedy proti svojmu novému triednemu profesorovi, učiteľovi nemčiny. Dôvodom ich vzbury je, ako inak,  prísna autorita, vysoké nároky na vzdelanie , vedomosti a uznávanie pravdy, ktorá nemusí byť vždy najpríjemnejšia.

Text hry je upravený na slovenský „rozmer“ a sme presvedčení, že ťa naplno zasiahne svojím odkazom. Posolstvo je vnímané, že všetka nevraživosť a nenávisť je v podstate nevedomosť a skutočné nepoznanie  seba samého. Úlohou hry je vyzdvihnúť klásť dôrazu na príčiny a nie následky, na obdobie kedy sa utvára osobný životný názor, čiže obdobie dospievania  a preto veríme, že táto hra svojím obsahom zaujme najmä mladých ľudí, ale nájdu sa aj iní.

Režisérka Triedny nepriateľ
Režisérka Triedny nepriateľ

Talkshow so Soňou Műllerovou

Čo sa týka talkshow žilinského divadla, ktorá je už súčasťou programu v každom mesiaci, v apríli bude Soňa Műllerová  hostiť herca Adyho Hajdu, ktorého mnohí poznajú z televíznych obrazoviek alebo divadla. Vďaka svojej osobnej charizme sa teší mimoriadnej priazni divákov, ako človek so spontánnosťou a skvelým  zmyslom pre humor. Návštevníci sa môžu tešiť na zážitky z osobného archívu a množstvo skúseností, ktoré sa nebudú týkať len hereckej oblasti. Celé predstavenie doplní hudobný hosť CVD Combo.

Nabitý koncertný program

Pre tých, ktorí uprednostňujú hudobné podujatia je pripravený koncert legendárneho bubeníka Poogie Bell a spolu so svojou skupinou POOGIE BELL BAND a Jurajom Grigliakom majú pre jazzových nadšencov pripravený skvelý hudobný zážitok a ako druhý v poradí je naplánovaný koncert  amerického  saxofonistu Erica Marienthala a nakoniec čaká priaznivcov koncertný program LUCIA ŠORALOVÁ & LA ALMA.

Veríme, že ťa zaujala či už spomínaná hra, talkshow alebo samotné koncerty a je toho samozrejme viac preto nahliadni do celého programu. A o ďalších podujatiach máš možnosť sa dozvedieť v pondelkovej ZA Kultúre.