Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Ako prežiť chatovačku

Ako prežiť chatovačku

Najnebezpečnejšie udalosti v živote. Pre niekoho to je vlastné narodenie, pre iného chytanie leva za chvost alebo taká obyčajná chata. Ak som si práve získal tvoju pozornosť si šťastný človek. V nasledujúcich sekundách zistíš, pred čím sa musíš vyvarovať(vystríhať, obmedziť), ak ideš na chatu so svojimi priateľmi.

Ak momentálne rysuješ, nepi!

V dnešnej dobe žije medzi nami veľa kulturistov ktorí papajú na večeru proteín s tvarohom. Presne na nich sa teraz obraciam. Je to nádherné starať sa o svoje telo ale na chate by si mal svojmu žalúdku dopriať niečo výdatnejšie(najlepšie nejaké fajné mäsko). Pretože noc plná opíjania bude krutá alebo na druhej strane úplne nepi. Veď ako staré známe porekadlo hovorí ,,zabaviť sa dokážeme aj bez nealka.“

Od ohňa preč.

Či už opekáme špekáčky, varíme guľáš alebo sa v zime zahrievame pri krbe vždy ale vždy si dávajte pozor na svoju vzdialenosť od ohňa. Malé zaváhanie vám môže zohaviť telo do konca života a to vôbec nehovorím o tej bolesti.

Na chate never nikomu.

Najlepší kamarát, rodina, frajer alebo frajerka nikomu never. Dôvod nato je jednoduchý. Chata združuje ľudí, uzatvárajú sa nové priateľstvá ba aj partnerstvá. No najviac čo spojuje ľudí je spoločná škodoradosť. Keď sa zobudíš pokreslený celý od hlavy až po päty a sám nevieš za kým ísť, je to dosť smutné. A práve preto nesmieš nikomu veriť a dávať na seba pozor, kde sa ukladáš.

Z chrbta to šlo ťažšie
Z chrbta to šlo ťažšie

Pááárky!

Ak ideš na chatu kde sa nevarí guľáš a ani sa neopeká lebo je zima je tu to najpohodlnejšie riešenie. Áno už si to prečítal sú to párky. Párky sa dajú jesť s kečupom, horčicou, majonézou, chlebom alebo aj čisté. Ak po ruke nemáš kanvicu s vriacou vodou môžeš si pred chatou kúpiť také párky ktoré sa jedia za surového stavu.

Partiu si pečlivě vyber.

No, to je trošku diskutabilné. Niekedy ideme na chatu s ľuďmi ktorých dobre poznáme inokedy sme pozvaný na chatu s úplne neznámymi ľuďmi s ktorými to môže byť tiež fajn. Keď však organizuješ chatu ty buď pedant v tom koho pozvať a koho nie.

Pamätaj si aspoň niečo.

Niekto má možno taký zvyk, že len po prvej hodine na chate je v stave komatózneho opitia. Týmto labužníkom sa to nie vždy vypláca. Po prehýrenom víkende budeš len očami gúľať a vypytovať sa osôb okolo teba napr.: kde mám zub, kde mám gaťky, čo je to za fotku a podobne. Dokonca sa na chate môžeš naučiť aj rôzne triky, ako napríklad ako správne otvoriť chipsy.

Prežiť chatu dokáže každý. Stačí dodržiavať zopár pravidiel, ktoré si sa práve naučil.  8 z 10 prípadov dodržiavaním týchto bodov odišli z chaty bez ujmy. 2 sa stále hľadajú.

mm

Toto je Jakub. Jakub nemá rád moderné technológie. Predpokladám, že sa stratíte v jeho prenikavých modrých očiach.